Kadeřnické salóny a střihy

Reníček

Jestliže skutečně dbáte na perfektním oděvu a doplňcích pro vašeho psa, pak vašemu miláčkovi jistě nechybí ani kvalitní účes - tedy sestřih psí srsti. Mnoho chovatelů si klade otázku: Mám toho našeho pejska nechat na léto ostříhat? Je to vůbec možné?

Plemena psů můžeme všeobecně rozdělit na ta, u kterých je úprava srsti plemenným znakem a na ta ostatní. Musíme si rovněž uvědomit, že zbavíme-li psa jeho srsti, nemůže pak již plnit funkci izolace jak před chladem, tak před teplem. Je důležité nechat po ostříhání psovi prostor pro dostatečnou aklimatizaci. Nebudeme tedy v únoru nakrátko stříhat čtrnáctiletého pudla, stejně jako nenecháme v létě pařit se v dlouhé srsti mladého yorkšíra. Stříhat tedy lze každého psa, bez ohledu na způsob střihu. Obzvláště u plemen bez předepsaného střihu se meze nekladou.

Reníček

Příležitostí jak a kde vylepšit psí zevnějšek je v dnešní době opravdu dostatek. Stačí navštívit nějakou psí výstavu pro získání inspirace, vzít psíka do salónu nebo soukromého psího butiku či navštívit obchod s chovatelskými potřebami. Možností jak ochránit kožíšek pejska před špínou velkoměst a zazářit přitom ve svém okolí a ještě si ušetřit spoustu práce, je mnoho. Je jen na vás, jestli se konečně odhodláte svého jorkšíra ostříhat.