Bonitace

Bonitace se mohou zúčastnit všichni jedinci s průkazem původu (PP), kteří k datum konání bonitace dovršili 12 měsíců věku. Do chovu mohou být však zařazeni až po dovršení 15 měsíců. Při bonitaci je nutné předložit průkaz původu u Českomoravského klubu Yorkčírských teriérů a jeho fotokopii a fotografii psa/feny.

   

Bonitace je vlastně zkouškou chovnosti psa, při které je jedinec zvážen, změřen a jsou o něm zapsány veškeré údaje do bonitační karty. Tyto informace slouží poradci chovu i chovateli a jsou rozhodující pro výběr chovného partnera. V současné době již není pro bonitaci nutné se účastnit nějaké výstavy, přesto vám doporučujeme se nějaké výstavy zúčastnit. Asi nikdo nedokáže být dostatečně kritický ke svému miláčkovi. Na výstavě - krajská nebo oblastní, nemusí to být zrovna mezinárodní - nejlépe zjistíte jaké vady má váš miláček a nebudete nepříjemně překvapeni.

   

Jestliže se chcete zúčastnit bonitace od Českomoravského klubu Yorkšírských teriérů nemusíte nikam nic posílat. Vezměte si s sebou průkaz původu psa - originál a jeho fotokopii a barevnou fotografii bonitovaného jedince. Bonitovaný jedinec musí být v perfektní kondici, a to jak zdravotní, tak exteriérové.

 

Aby jste se mohli se svým psíkem zúčastnit bonitace od I.CZ Yorkshire terrier clubu je nutné nejméně 3 týdny předem zaslat přihlášku s fotokopií rodokmenu,který musí být podepsán chovatelem i majitelem. Na bonitaci s sebou vezměte očkovací průkaz, pes musí mít potvrzení o očkování proti vzteklině. Pokud jste členem klubu přineste s sebou rovněž stvrzenku o zaplacení členského příspěvku. Na bonitaci bude na vaše náklady pořízena fotografie bonitovaného jedince.

 

Bonitace pro rok 2007 od I.CZ Yorkshire terrier clubu:

 

24.11.2007:Praha-ČSCH,Maškova 3,Praha 8-Kobylisy

Bonitace v Praze začínají v 13.00.hod.