Výchova a výcvik psa

 

Každý člověk má své zlozvyky a proto se nemůžeme divit, že i naši mazlíčkové jsou na tom podobně. Občas máme tendenci zaměňovat zlozvyky s tím, jakou má náš mazlíček povahu, proto jsme pro vás připravili několik rad a nápadů, jak tyto zlozvyky odstranit nebo jim předejít, aby vaše soužití se psem bylo plné porozumění a přátelství. Pes, který vás neposlouchá a dělá si, co chce, je přítěží jak pro vás, tak pro vaše okolí. Ve většině případů to však není chyba psa, ale právě jeho majitele, který svého psa nezvládá a dostatečně se nevěnuje jeho výchově. Ovlivnit chování psa je nejsnazší do 2 let jeho věku. Samozřejmě lze vychovávat i psa staršího, jen může jeho učení trvat o trochu déle.


V této sekci se dozvíte něco o tom, jak zabránit vašemu psu ve zbytečném štěkání, jak dosáhnout toho, že nebudete každé ráno mít na svém oblečení minimálně dva otisky tlapek nebo jak naučit vašeho pejska, že jen a pouze pelíšek nebo vámi jiné určené místo je právě pro něj.


Rovněž zjistíte, že je možné vašeho psa odnaučit tzv. "žebrat" a že ne pokaždé musíte mít rozkousané všechny boty v předsíni, jakmile odejdete z domu.


Co je ale asi nejdůležitější, dozvíte se zde rovněž to, jak se chovat v případě, že vás napadne nějaký pes. Co dělat a jak zabránit nejtěžším zraněním si přečtěte v sekci Napadení psem.